Historyczna willa na sprzedaż na Starej Ochocie

Piękno zamknięte w niebywałej nieruchomości – czyli dom na sprzedaż w sercu Warszawy!

Są takie miejsca, do których wracamy z sentymentem, bywają takie do których ciągniemy z miłości do pięknych rzeczy, zdarzają się też takie, które każdego dnia zachwycają swoją nieoczywistością. W Warszawie wciąż odkrywamy niezwykłe nieruchomości, poznajemy ludzi i ich historie, miejsca z duszą.

Taka też jest Stara Ochota – jedna z centralnych dzielnic Warszawy –  i ten wyjątkowy dom z historią. Z historią, którą chcemy Wam dziś opowiedzieć. 

Możliwe jest, że niektórzy z Was zapytają – czy w centrum Warszawy można znaleźć enklawę spokoju. 

Odpowiadamy: Oczywiście, że tak! 

Kolonia Staszica – prawdziwa enklawa na Ochocie

Kolonia Staszica jest zabytkowym osiedlem na Starej Ochocie. Zabudowa ulicy pochodzi z lat 1922-1924 i nawiązuje formą do staropolskich dworów. 

Bliźniacze domy tworzące zabudowę ulicy są dziełem architektów: Antoniego Dygata, Konstantego Jakimowicza i Mariana Kontkiewicza. Mieszkali tu m.in. Antoni Dygat, Stanisław Wojciechowski i Władysław Jaroszewicz. 

To wyjątkowe miejsce jakim jest Kolonia składa się z około 100 nietuzinkowych willi z ogródkami. Wśród tych domów jest jeden, który bez dwóch zdań zasługuje na uwagę. 

Dom na sprzedaż w sercu Ochoty

Unikalny i przedwojenny dom w zabudowie bliźniaczej liczący ponad 420 mkw powierzchni użytkowej jest gotowy na przyjęcie nowych mieszkańców. Ta piękna nieruchomość położona jest na działce z zadbanym ogrodem i wieloletnimi drzewami, które pamiętają odległe czasy z przeszłości, a mimo to nie straciły na swoim uroku i kolorze. 

Bryła budynku i klimatyczne wnętrza zapraszają do poznania lepiej tej nieruchomości. 

Wchodząc do domu możemy na pierwszy rzut oka zaobserwować niebywałą przestrzeń. To wszystko jest zasługą wysokich wnętrz i przeszkleń

Da się odczuć i zauważyć dbałość o najmniejsze detale, starannie dobrana, jasna kolorystyka oraz jakość materiałów bez wątpienia zasługują na miano nieszablonowej nieruchomości. Przeszklenia otaczające cały dom nie tylko zapewniają  wiele dziennego światła, ale przede wszystkim dają uczucie obcowania bezpośrednio z naturą, która jest za oknami.

Dom na sprzedaż – doskonały układ pomieszczeń

Mamy tutaj duży przestronny hol z kominkiem. Na parterze znajduje się także toaleta gościnna,  garderoba na ubrania wierzchnie, pięknie doświetlony gabinet, kuchnia z miejscem na  jadalnię, w której wspólnie może gotować cała rodzina, duży salon i reprezentacyjna jadalnia z wyjściem na taras i do ogrodu. To także swego rodzaju oaza ciszy i spokoju, na której można odpoczywać przez cały okres wiosenno – letni. 

Dla komfortu mieszkańców wszelkie ciągi komunikacyjne zaplanowano tak, aby zapewnić wygodne poruszanie się jak i przyjmowanie gości. Wszystkie pokoje rozmieszczono na odpowiednich kondygnacjach budynku. 

Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe, zabytkowe schody oraz imponująca ściana z oryginalnych, świetnie zachowanych luksferów.

Pierwsze piętro to duża sypialnia z pokojem kąpielowym, obszerna garderoba z szafami, kameralny gabinet oraz mniejsza sypialnia z łazienką.

Poddasze to duża otwarta przestrzeń z możliwością aranżacji np. komfortowego miejsca do pracy, czy pokoju zabaw dla dzieci. Ta przestrzeń też świetnie się sprawdzi jako pokój dla gości. Znajdziemy tu także łazienkę z wanną, garderobę i  przytulny taras. Poddasze jest klimatyzowane.

Dom jest podpiwniczony i składa się z pokoju gościnnego z łazienką, sali kinowej, pokoju muzycznego, 2 pomieszczeń gospodarczych, pralni z miejscem na suszarnią.

Warto zwrócić uwagę, że niebywale duże pomieszczenia mieszkalne gwarantują przestronność oraz możliwość aranżacji według własnych oczekiwań co bez wątpienia spodoba się wizjonerom oraz tym, którzy lubią wcielać w życie własne pomysły. Do tego salony kąpielowe, zbliżone do domowego spa są kwintesencją dobra i regeneracji. Dom otoczony drzewami i roślinnością zapewnia prywatność, komfort oraz spokój i ciszę.  

Dom na sprzedaż – z miłości do Starej Ochoty

To z pewnością dom na lata dla całej rodziny, a także dla wymagających i poszukujących dóbr z najwyższej półki. Trudno dziś o miejsce tak wyjątkowe w sercu Warszawy, gdzie wszelkie punkty usługowe są na wyciągnięcie ręki. Nie można zapomnieć, że nieruchomość znajduje się kilka minut od słynnych warszawskich filtrów. Ponadto lokalizacja nieruchomości znajduje się w bezpośrednim dostępie do wszelkich tras komunikacji publicznej, a mimo to nieruchomość daje ciszę i prywatność

Trzeba przyznać, że ta propozycja skupia w sobie  wiele atutów, a lokalizacja to kolejny plus tej nieruchomości. Prestiż, bezpieczeństwo i jakość życia są tu gwarantowane, a sama nieruchomość wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich członków rodziny, bo i domowi pupile znajdą tu swój kąt i zieloną przestrzeń do wybiegania się.  

Na dzisiejszym rynku to rzadkość, aby znaleźć dom z takim położeniem i tak magicznym, pełnym dobrej energii wnętrzem.

Na prezentację po tej malowniczej nieruchomości i ciekawym miejscu zaprasza osobiście Renata Jaworska 696 497 496, a dodatkowo zapraszam do poznania nieruchomości w krótkim video.

Oferty nie znajdziecie nigdzie w Internecie, ponieważ z przyjemnością zapraszam Was na osobistą prezentację tego cudownego domu.

Słoneczny czas może być pięknym rozpoczęciem wiosny w nowym domu przy wsparciu En Casa, czyż nie… :)?