Willa na sprzedaż w sercu miasta!

Rzadko kiedy udaje nam się zaplanować w życiu najpiękniejsze chwile, a one z reguły trwają najkrócej. Takie momenty trafiają się w najmniej spodziewanym momencie i sprawiają, że są wyjątkowe i zapamiętane do końca naszych dni. Choć niektórzy z nas od dzieciństwa wyobrażają sobie swój wymarzony ślub, dom i życie bez ograniczeń zgodne z własnymi poglądami to często rzeczywistość płata nam figle ukazując inną teraźniejszość i przyszłość. 

Każdy z naszych agentów nieruchomości w En Casa stara się jednak, aby DZIŚ zależało właśnie od nas samych. Próbujemy zaklinać czas i sprawiać klientom radości adekwatne do naszych kompetencji. Nie poszukujemy jedynie nieruchomości, ale miejsc z duszą. Każdy dom i każda inwestycja ma własną magię oraz historię wartą wysłuchania i poznania. Kiedy spotykamy się z właścicielami nieruchomości to ważny jest dla nas przede wszystkim Człowiek i jego miejsce, w którym żył i tworzył własne rozdziały życia. Przyjmując nieruchomość do oferty w En Casa dbamy o to, aby nie zapomnieć o opowiedzeniu nowym właścicielom historii danej nieruchomości, bo ona zawsze kryje w sobie piękną fabułę. 

Niezrównany adres i wyjątkowe miejsce z historią!

Jednym z takich miejsc jest warszawska rezydencja w samym sercu miasta. Tutaj wszystko ma znaczenie i nie sposób o tym zapomnieć. 

Zacznijmy od samej Kolonii Profesorskiej. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów wchodzących w zespół osiemnastu jednorodzinnych, luksusowych domów należących do architektów i profesorów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Koncepcja stworzenia wspólnego zespołu domów w zielonym otoczeniu zrodziła się w 1921 roku z inicjatywy Zdzisława Mączyńskiego i Tadeusza Zielińskiego seniora.

Choć dziś nic nie zostało z urokliwego w tamtym czasie placyku (odpowiednik małomiasteczkowego rynku) osadzonego w projekcie kolonii i znajdującego się w samym środku ulicy Profesorskiej to budynki mieszkalne do dziś plasują się jako prestiżowe i luksusowe wille dla najbardziej wymagających klientów, którzy docenią miejsce, obiekt oraz historię. To właśnie tutaj kilka lat po pierwszej wojnie światowej swoje domy wznieśli tu m.in. Romuald Gutt, Karol Jankowski, Edmund Bartłomiejczyk, Józef Sterdyński i Czesław Domaniewski. 

Dom na sprzedaż w sercu stolicy

Wśród tych posiadłości przedstawiamy Wam dom, który łączy w sobie wysublimowany styl, charakter wnętrza, jakość wykonania, nieskazitelny prestiż i nowoczesność. Dom o działce ponad 600 mkw i powierzchni użytkowej 456 mkw, która na potrzeby obecnych właścicieli mimo wszelkim utrudnieniom została rozbudowana, sprawia, że jest to jeden z niewielu obiektów o tak obszernym metrażu zapewniający bezwarunkową bliskość z samym centrum miasta, a jednocześnie w otoczeniu ciszy i zieleni.

Cały teren osiedla Kolonii Profesorskiej objęty jest ochroną konserwatora zabytków w związku z tym jakakolwiek rozbudowa domów w tej lokalizacji jest wręcz niemożliwa do zrealizowania, ale jak pokazuje przykład „niemożliwe” nie istnieje, bo obecni właściciele dostali pozwolenie na rozbudowę tworząc projekt z zapleczem rekreacyjnym. 

Trzy kondygnacyjna willa ma do zaoferowania wiele atrakcji i wygód nie mówiąc już o jakości wykonania. Dom powiększono o reprezentacyjny hol, gabinet, garaż mieszący dwa samochody oraz cały poziom -1, na którym znajdziemy wszelkie udogodnienia do relaksu.

Na samym początku trzeba zwrócić uwagę na spektakularną wysokość pomieszczeń na poziomie -1 wynoszącą 3 m i dającą dodatkowo poczucie przestrzeni, której i tak tutaj nie brakuje. Przyszli właściciele mogą korzystać z dużego i przestronnego hallu, sali kinowej z barem, w której mogą odbywać się różne przyjęcia okolicznościowe i prywatne imprezy. Ponadto znajdziemy tu strefę rekreacyjną, która dla wielu będzie ulubionym miejscem w domu. Basen z przeciwprądem, sauna, garderoba, łazienka oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Parter i I piętro gwarantuje pełny komfort mieszkańcom. Zadbano, aby elewacja budynku została odnowiona z dbałością o wygląd historyczny pozostawiając ją w eleganckim, klasycznym stylu. Podczas przebudowy  pozostawiono bryłę domu nietkniętą i zachowano jej wieloletni kształt.

Jednak w obecnych czasach nie stawiamy tylko na dom, ale także szalenie istotne jest to co go otacza. W prezentowanej willi nie ma z tym najmniejszego problemu. Do dyspozycji przyszłych właścicieli oddany zostaje piękny ogród z wydzieloną strefą odpoczynku. Bez najmniejszych przeszkód możemy tutaj oddać się medytacji, zabawom na świeżym powietrzu z dziećmi i ich pupilem czy urządzić grill party. Miejsca jest do woli, a jego aranżacja zapewnia pełną dogodność wykorzystania.

Zachwycające jest otoczenie domu zielenią, ciszą i spokojem, o który dziś szalenie trudno w miejscach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie z centrum miasta. Zaledwie kilka kroków od posiadłości możemy udać się na rodzinny spacer do Łazienek Królewskich, Parku Ujazdowskiego czy Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Swoich najbliższych możemy zabrać do wielu bardzo dobrych restauracji czy oddać się zakupowym przyjemnościom. Powrót po nocnych imprezach czy przyjacielskich wyjściach „na miasto” nie stanowi żadnego problemu i można przespacerować się po pięknej Warszawie do swojego domu, który otuli nas bezpieczeństwem i wszelkimi dobrami. 

House for sale, Warsaw

Bez wątpienia trudno dziś o lepszy adres gwarantujący tak wiele udogodnień i przywilejów. 

Jeśli jest to dom właśnie dla Ciebie – zadzwoń i umów się na prezentację: Piotr Wilczyński 604 914 100