Dom z drewna – reprezentacyjność, która na nowo podbija serca!

Od wieków wiadomo, że nie na wszystko mamy wpływ. Często mówimy, że chcielibyśmy czegoś, ale niestety często nie jest to zależne od nas. Zdarzają się jednak takie przypadki, w których to nasz głos jest tym decydującym i to my mamy wpływ na rezultat. W przypadku biura En Casa mamy tę szansę i możliwość wybierania dla klientów ofert nietuzinkowych, posiadających wiele atutów oraz jakości wykraczającej poza przeciętność. Nasza selekcja nieruchomości, które prezentujemy naszym klientom opiera się na najwyższych zasadach zgodnych z rynkiem Premium.

Dom z drewna – lepsza jakość życia

W tym artykule pragniemy obalić mit o tym, że domy drewniane są gorsze od domów murowanych. Chcemy poprzeć ich największych zwolenników!

Argumentów jest wiele, m.in. aspekty zdrowotne. Domy drewniane w naszym kraju impregnowane są głównie preparatami naturalnymi, a w przypadku przedstawianej przez nas nieruchomości ściany i sufity pokryto woskiem pszczelim. A najważniejsze jest to, że drewno ma zdolność do neutralizowania nieprzyjaznych dla człowieka jonów dodatnich wytwarzanych głównie przez urządzenia elektryczne. Zyskujemy lepszą wydolność układu oddechowego, zdolność koncentracji, głębszy sen.

Dom z drewna w Wólce Dworskiej na sprzedaż

Tym samym z przyjemnością przedstawiamy w pełni ekologiczny dom zbudowany z drewna położony w Wólce Dworskiej, pomiędzy Konstancinem Jeziorna, a Górą Kalwarią. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły oraz na wysokości rezerwatu przyrody – Łachy Brzeskie, 1,5 km od brzegu Wisły. Przyszli właściciele z pewnością odnajdą tutaj spokój, bezpieczeństwo, powietrze niezmącone miejskimi spalinami oraz niewątpliwie ciekawe widoki i bezpośredni kontakt z naturą. Ponadto nie zabraknie porannego śpiewu ptaków, a to dlatego, że sąsiedztwo Wólki Dworskiej należy do tzw. specjalnej strefy ochrony ptaków. Gniazduje tu ok. 50 gatunków wodno-błotnego ptactwa.

Dom z drewna w Wólce Dworskiej na sprzedaż – 250 mkw, 6 pokoi, 3200 mkw działka
Zadzwoń i zobacz dom na żywo – Ewa Mirowska
+48 600 716 604

Sama nieruchomość ma 250 mkw i położona jest na przepięknie zalesionej działce z wyjątkową roślinnością liczącą ponad 3000 mkw. Do zewnętrznego i wewnętrznego wykończenia domu użyto drewna nadając nieruchomości wyjątkowego stylu. Konstrukcja dachu wykonana z drewna świerkowego, ocieplona w pełni ekologicznym materiałem – ekofibrem, usztywniona deską dachową. Boazeria sufitowa na parterze i poddaszu z drewna świerkowego, a podłogi na parterze pokryto deską dębową. W pomieszczeniach na piętrze znajduje się deska sosnowa. Schody wykonano z drewna sosnowego.

Poświęćmy chwilę na samo wnętrze domu, którego sercem jest salon z bezpośrednim wyjściem na urzekający, zielony ogród. Nie sposób nie wspomnieć o atucie tego domu, którym jest kominek z rozprowadzeniem ciepła do wszystkich pomieszczeń. Miłośnicy zimowych wieczorów nie odstąpią tego miejsca na krok. Doskonale rozmieszczone pomieszczenia mieszkalne zapewniają mieszkańcom funkcjonalność, wygodę i gwarancję korzystnego mikroklimatu, dzięki użytym materiałom. Widok z okien zapewnia całkowitą prywatność. Zarówno sypialnie, jak i pokoje kąpielowe dają pełną swobodę oraz dostarczają dużo naturalnego światła.

Drewniana konstrukcja budynku i jego umiejętne wykorzystanie we wnętrzu sprawiają, że może być nie tylko stałym miejscem zamieszkania, ale także może być traktowane jako letni czy zimowy obiekt wypoczynkowy.

Dom z drewna – spełniamy marzenia

Dodatkowo na terenie posesji znajduje się drewniana altana oraz teren przygotowany na ogród warzywny z nasadzeniami borówki amerykańskiej.

Dom na sprzedaż pod Warszawą Konstancin Jeziorna
Dom z drewna w Wólce Dworskiej na sprzedaż – 250 mkw, 6 pokoi, 3200 mkw działka
Zadzwoń i zobacz dom na żywo – Ewa Mirowska
+48 600 716 604

Każdy znajdzie tutaj swoje ulubione miejsce do życia, realizowania własnych pasji i spełniania marzeń w otoczeniu spokoju przy jednoczesnej bliskości ze stolicą kraju. To miejsce bezpiecznie dla zwierząt, ponieważ jest oddalone od ruchu ulicznego.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że drewno po latach pięknie się patynuje w przeciwieństwie do domów murowanych, gdzie z upływem lat zauważamy odchodzenie tynku od konstrukcji oraz wymagane jest regularne odmalowywanie. Ponadto w takim domu zawsze jest wyczuwalny przyjemny, leśny zapach drewna.

Pogoda płata nam figle, ale z planami na życie wcale nie musi być tak samo. W En Casa dbamy o to, aby klienci znaleźli to czego szukają. Razem z naszym zespołem tworzymy miejsce, które bez użycia czarodziejskiej różdżki stara się każdego dnia spełniać marzenia o domach. Być może i ta propozycja przypadnie Wam do gustu i zadowoli kolejnych poszukiwaczy niekonwencjonalnych nieruchomości 😉.

Do zobaczenia na prezentacji domu lub w naszym zielonym ogrodzie na Studenckiej!

Zadzwoń i umów się na prezentację: Ewa Mirowska 600 716 604