Kamienice z duszą – powrót w nowoczesnym wydaniu

Marzenia… to od nich zaczyna się cała reszta. Każdy z nas ma ich wiele i stara się spełniać je w miarę możliwości. Marzenia każdego z nas są zupełnie inne, ale w większości przypadków jedno jest powtarzalne – posiadanie swoich 4 kątów. I choć niekiedy jest to jedno z trudniejszych marzeń do zrealizowania to udaje nam się w końcu zasiać swoje drzewo. Jednak dziś już nie tylko chodzi o posiadanie swojego M4, ale o znalezienie odpowiedniego dla siebie.

Rynek nieruchomości wciąż otwiera przed nami szereg możliwości i ciekawych ofert. Widzimy jak coraz to nowe budynki apartamentowe wypełniają puste powierzchnie miast przy jednoczesnym odrestaurowywaniu starych budynków mieszkalnych, które urzekały w latach świetności wykończeniem i wspaniałymi zdobieniami. Dziś ponownie cieszą się niemałym zainteresowaniem.

Kamienice i ich drugie życie

Zdecydowano, że kamienice dostaną drugie życie odnawiając zniszczone budynki i zachowując ich pierwotny kształt. Choć coraz częściej zabiega się o mieszkania w kamienicach i stają się bardzo pożądane to stanowią zdecydowaną mniejszość na rynku polskim co sprawia, że są to wyselekcjonowane perełki, do których przykuwa się szczególną uwagę i dbałość o najdrobniejsze szczegóły podczas ich renowacji. Stały się produktem pożądanym w limitowanych ofertach dla klientów. Nie muszą i nie konkurują z najlepszymi budynkami apartamentowymi, bo choć nie zawsze znajdziemy w nich udogodnienia typu sauna czy basen dla mieszkańców na dachu to mają wiele innych elementów przyciągających uwagę i pożądanie.


Wiele z kamienic urzeka już od samego wejścia. W naszych ofertach znajdują się takie kamienice, które zdecydowanie zapadają w pamięci przywracając ślady dawnej świetności. Do wielu z nich wchodzi się przez reprezentacyjny przejazd bramy. Piękne, wysokie i bogato zdobione klatki schodowe oraz szerokie schody i starodawne windy to zaledwie początek powrotu do historii w nowoczesnym wydaniu, przy zachowaniu duszy i cech charakterystycznych dla danego stylu architektonicznego.  Nie można zapomnieć o samej elewacji budynku, która przykuwa uwagę przechodnich.

Mieszkania z duszą w topowych lokalizacjach

En Casa stara się, aby wszystkie posiadane kamienice w naszej ofercie były topowe pod względem nie tylko wykończenia i jakości detali, ale także dobrze usytuowane, zlokalizowane w samym sercu Warszawy. Takie kamienice nadają się nie tylko do zamieszkania, ale także z przeznaczeniem na biura, dlatego ich selekcja jest dla nas tak ważna.  

Bliskość do najważniejszych miejsc zarówno dla mieszkańców jak i dla osób prowadzących biznes jest dziś bardzo istotna.


Te historyczne budynki to dziś niezwykła okazałość warszawskich ulic, które powracają do nas w pięknym wydaniu przy zachowaniu swoich kształtów i odwzorowanych zdobień. Nie sposób obok takich miejsc przejść obojętnie.

Co ciekawe, nie tylko osoby starsze poszukują takich miejsc, ale obecnie widzimy duże zainteresowanie kupnem bądź wynajmem przez osoby młode, które pragną zasmakować życia w kamienicy, ale w całkowicie innym wydaniu, lub dla tych, którzy poszukują unikatowych wnętrz oraz niebywałych przestrzeni.


Miłośnicy starych kamienic z przedwojennym klimatem i historią docenią kunszt renowacji, wykończenia oraz tego w jakim stylu powracają do ponownego użytku. Trzeba przyznać, że kryją w sobie pewną tajemnicę i niepowtarzalne elementy, które zawsze będą zachwycać koneserów takich budowli.

Kamienice z duszą to zdecydowanie urok wielkomiejskiego życia przedstawiony w niebanalny sposób, oferujący coś więcej niż tylko mieszkanie czy biuro w przedwojennym budynku…

Jeśli poszukujesz mieszkania w kamienicy lub chcesz sprzedać (wynająć) to zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

ŚródmieścieDavid Daszuta tel.: 664 949 887
Praga Południe oraz PółnocSylwester Rozgowski tel.: 600 926 900
MokotówMichał Szczepkowski tel.: 664 000 231