Sprzedaż nieruchomości w oparciu o skuteczne działania marketingowe

Dobrze przygotowany plan marketingowym, na którym oprzemy nasze działania, jest siłą napędową skutecznej sprzedaży nieruchomości. Dzięki wdrożeniu odpowiednich działań marketingowych, zwiększamy przekaz Twojej oferty oraz szanse na dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych zakupem.

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić
1. Przygotowanie strategii oraz komunikacja oferty

Aby dotrzeć z ofertą do jak największej grupy osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, niezbędnej jest przygotowanie strategii sprzedaży, a także wypracowanie języka komunikacji, którym będziemy posługiwać się podczas prowadzenie wszystkich działań marketingowych. Twoja oferta zostanie przygotowana tak, aby wydobyć z niej najważniejsze zalety oraz wyróżniki.
Agent nieruchomości

2. Publikacja oferty na dedykowanych do tego celu portalach

W En Casa zapewniamy publikowanie, a także promowanie ofert nieruchomości na dedykowanych do tego celu portalach oraz na naszej stronie internetowej, która jest systematycznie odwiedzana przez potencjalnych klientów. Zawsze dbamy o to, aby oferta była odpowiednio zaprezentowana. W komunikacji z klientem używamy języka korzyści, pokazujemy wyróżniki oferty oraz piękne zdjęcia.

3. Promocja w Social Media

Prowadzimy aktywne działania na Facebooku, Instagramie, Linkedin, czyli naszych kanałach komunikacji z klientem. Z doświadczania wiemy, że odpowiednio przygotowany wpis, może wzbudzić zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. To dzięki social media możemy znaleźć klienta zainteresowanego zakupem Twojej nieruchomości.

Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób prowadzimy działania, zapraszamy do bezpośredniego odwiedzenie naszych profili społecznościowych Facebook, Instagram, Linkedin.

4. Content Marketing

Jednym z ciekawszych działań marketingowych jakie prowadzimy dla naszych klientów, jest możliwość dodatkowego pokazania nieruchomości na naszym blogu firmowym. Ten kanał komunikacji z klientem, pozwala nam na nieco więcej. Możemy przygotować ciekawy wpis, w którym zamieścimy znacznie większą ilość informacji, zdjęcia, anegdoty.

Nasz blog jest podzielony na kilka kategorii tematycznych tj.

  • O Warszawie – tutaj znajdziesz informacje o Złotej 44, Starym Mokotowie, Żoliborzu i innych zakamarkach stolicy.
  • Porady – to kategoria na blogu, dzięki której będziesz miał szansę poznać tajniki strategii sprzedażyczy zakupu nieruchomości przy współpracy z naszym biurem.
  • Agent i nieruchomości – koniecznie zobacz sam
  • Case Study– praca agenta nieruchomości jest niezwykle wymagającym zajęciem. Wiele z sytuacji, które nas spotyka ma bardzo różny początek oraz stopień trudności. Skuteczna sprzedaż, zakup, wynajem czy najem, zależy od naszej pracy, stopnia zaangażowania, ale także pomysłowości. Ta kategoria została przygotowana właśnie po to, aby pokazać niektóre z ciekawszych sytuacji.
  • Top nieruchomości – kolejna kategoria na naszym blogu, została poświęcona nieruchomościom o których chcemy powiedzieć kila słów więcej. Polecamy lekturę naszego wisu dotyczącego Top domów na Żoliborzu.
  • Media o Nas – w tej kategorii pokazujemy wszystko, co najlepsze. Na przełomie istnienia naszej firmy otrzymaliśmy kilka nagród, wyróżnień. Wszystkie wpisy na ten temat znajdziesz tutaj.

Na naszym blogu nic nie dzieje się przypadkowo. Każdy wpis jest przez nas wcześniej planowany tak, aby zaspokoić potrzeby związane z poszukiwaniem pożądanych informacji dotyczących rynku nieruchomości. Wiemy także, że na co dzień mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym klientem, który poszukującym informacji w różnych źródłach przekazu. Dlatego rozbudowana informacja zamieszczona na blogu wydaje się być jedną z ciekawszych propozycji przekazania naszych doświadczeń.

5. Działania marketingu offline

Kolejną propozycja działań, które możemy przeprowadzić dla naszych klientów jest przygotowanie banneru z informacją o inwestycji/nieruchomości. Zawsze staramy się zamieścić taki baner w wyraźnym miejscu np. na ogrodzeniu/terenie inwestycji albo w okolicy. Dobrze zaprojektowany przekaz na banerze oraz odpowiednie miejsce, w którym się znajduje, to nadal skuteczna forma promocji oraz reklamy.

6. Materiały BTL

Istnieje możliwość przygotowania przez nas dedykowanych ulotek lub innych materiałów drukowanych, które dodają prestiż oraz doskonale prezentują nieruchomość.

7. Promocja ofert w lokalnej prasie

Zawsze staramy się dotrzeć z nasza ofertą do jak największej liczby klientów. Jeśli to możliwe, to dla wyjątkowo wymagających inwestycji, jesteśmy w stanie zamieścić reklamę np. w wyselekcjonowanej prasie. Ciekawym przykładem takich działań jest Teraz Wilanów, który jest bardzo skutecznym narzędziem do promocji ofert na lokalnym rynku.

Domy i wille na sprzedaż w Wilanowie

8. Organizacja Dnia Otwartego

Zorganizujemy Dzień Otwarty nieruchomości, czyli szczególne wydarzenie podczas którego otwieramy drzwi nieruchomości wystawionej na sprzedaż. To doskonała szansa, by tę nieruchomość doskonale wypromować oraz zaprezentować. To dodatkowa szansa na sprzedaż nieruchomości na atrakcyjnych warunkach. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Open House - apartament na sprzedaż
Apartament zdjęcia to luksusowy penthouse na sprzedaż na Saskiej Kępie. Zadzwoń i poznaj ofertę 696 497 496
9. Co jeszcze możemy dla Ciebie robić?

Dla wyjątkowo wymagających nieruchomości możemy pomóc w przygotowaniu landing page, czyli dedykowanej strony, na której zamieszczamy najważniejsze informacje, atrakcyjne zdjęcia oraz inne wyróżniki oferty. Na zalecenie klienta przeprowadzamy płatne kampanie w sieci Google oraz w Mediach Społecznościowych. Oraz wiele więcej.

Przede wszystkim warto pamiętać, że jako agencja specjalizująca się w sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości z segmentu premium wyróżniamy się tym, że mamy wieloletnie doświadczenie, odpowiednich partnerów biznesowych (w tym współpracujące biura nieruchomości) oraz bogatą bazę klientów. To daje pewność naszym klientom, że jesteśmy doskonałym wyborem do współpracy. Sprawdź jakie korzyści płyną ze współpracy z En Casa na zasadach wyłączności (LINK)

Te wszystkie elementy sprawiają, że jesteśmy w stanie zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie oraz pełne zaangażowanie w powierzone nam zlecenie. Wykonamy każde niezbędne zadanie, aby transakcja zakończyła się sukcesem.
Złota 44 - sprzedaż apartamentów

W En Casa Premium Real Estate, działamy zespołowo, co daje gwarancję skutecznej sprzedaży nieruchomości. Jeśli chcesz poznać standardy naszej pracy, zapraszamy na spotkanie przy filiżance kawy w naszym biurze.
Zadzwoń + 48 22 102 44 55 lub wypełnij formularz, a my oddzwonimy.