Strategia sprzedaży nieruchomości – korzyści ze współpracy z En Casa

Przystępując do procesu sprzedaży, nagle zdajemy sobie sprawę, że skuteczna sprzedaż nieruchomości wcale nie jest tak łatwa, jak mogłoby nam się początkowo wydawać. Prawdopodobnie jedną z przyczyn jest stale rosnąca świadomość klientów, przemyślane pytania, konkretne oczekiwania. Współczesny ,,poszukujący” jest doskonale zorientowany w swoich wymaganiach, ma wizję tego jak ma wyglądać to wymarzone miejsce. Kontakt z poszukującym nie jest łatwy, chociażby z tego względu, że wymaga wiele czasu i zaangażowania ze strony sprzedającego.
Sprzedaż Mieszkania

Te i wiele innych czynników często spędzają sen z powiek sprzedającym. Jak w takim razie zaprezentować swoja nieruchomość, aby sprzedać ją w atrakcyjnej cenie? Co zrobić, aby sprzedaż nie przeciągała się w czasie zbyt długo? Jak zadbać o wszystkie formalności? Warto wynająć do tego profesjonalistę, czyli firmę oraz osobę, która zajmie się Twoim zleceniem na najwyższym poziomie, a co za tym idzie – skutecznie (przeczytaj kilka wartościowych porad jak to zrobić LINK).

Jeśli już znajdziesz dobrego agenta nieruchomości, to również warto poznać jego sposób pracy. Jeśli chcesz poznać nasz, to zachęcamy do dalszej lektury.
Renata Jaworska, Krystian Podbielski - agent nieruchomości En Casa

Poznaj jak pracujemy – krok po kroku

Analiza i wycena

Każde działania rozpoczynamy od przeprowadzenia analizy i wyceny nieruchomości, czyli już od początku planujemy tzw. idealny start, jak przyjęło mawiać się w naszym biurze.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda nieruchomość wymaga indywidualnego podejścia. Uważnie słuchamy naszych klientów po to, aby zrozumieć potrzeby i motywy ich decyzji o sprzedaży nieruchomości. Analizujemy i dobieramy najbardziej efektywne narzędzia, które gwarantują nam sukces. Wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie z wielu transakcji, które przeprowadziliśmy do tej pory. Na tej podstawie analizujemy nieruchomość, otoczenie oraz jej potencjał. Określamy grupę docelową, po to, aby przygotować komunikaty dopasowane do jej potrzeb. Każda przyjmowana przez nas nieruchomość wyceniana jest przez zespół En Casa na podstawie informacji zawartych w wewnętrznej bazie danych, rejestrach cen transakcyjnych oraz w publicznych raportach.
Zakup nieruchomości

Przygotowanie nieruchomości

Kolejnym etapem naszej pracy jest odpowiednie przygotowanie nieruchomości, czyli pokazanie jej mocnych stron, które dodatkowo podbijają jej wartość w momencie, gdy nieruchomość jest prezentowana klientom. Korzystając z doświadczenia En Casa oraz naszych partnerów doradzimy jak wspólnie przygotować lokal. Zależy nam na wyróżnieniu nieruchomości na tle innych ofert na rynku, dlatego podkreślamy jej atuty w celu uzyskania wyższej ceny sprzedaży. Jesteśmy zdania, że perełki wśród nieruchomości nie powstają same, a sukces nie zdarza się przypadkowo. (Przeczytaj Case Study o skutecznej sprzedaży apartamentu na Zawadach LINK)

Apartament na sprzedaż na Zawadach. Poznaj ofertę. Zadzwoń +48 604 914 100
Apartament na sprzedaż na Zawadach. Poznaj ofertę. Zadzwoń +48 604 914 100
Przygotowanie oferty

Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie oferty, czyli idealne ,,opakowanie”. Jak wiadomo, bardzo często kupujemy oczami, lubimy produkty wysokiej jakości, dobrze zaprezentowane oraz atrakcyjnie opakowane.
Nieruchomość w procesie sprzedaży to również produkt, który powinien być przedstawiony w swojej najlepszej wersji, a wszystko w celu przeprowadzenia skutecznej transakcji.

Dom na sprzedaż Podkowa Leśna
Dom na sprzedaż w Podkowie Leśnej. Zadzwoń i poznaj szczegóły tel. +48 600 716 630
Start oferty

W momencie startu sprzedaży nieruchomości staramy się dotrzeć do grupy klientów „off the market”, co najbardziej skuteczne jest w przypadku współpracy na zasadach wyłączności (poznaj zalety współpracy z agentem nieruchomości przy Umowie Ekskluzywnej LINK). Naszą strategią jest aktywne pozyskanie nowego właściciela.
Twoja oferta nieruchomości, zostanie zaprezentowana wybranej grupie osób, jeszcze przed oficjalną publikacją na rynku. Będą to klienci naszego biura oraz zaprzyjaźnionych prestiżowych agencji nieruchomości. Wiemy jak ważna jest współpraca w naszej branży. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo często ukryty proces sprzedaży daje możliwość szybszej finalizacji transakcji.
Umowa na wyłączność - biuro nieruchomości

Spójność wizerunku oferty

Dbamy o spójny wizerunek Twojej oferty nieruchomości, co oznacza, że opis lokalu, zdjęcia, cena oraz pozostałe parametry będą takie same w każdym kanale komunikacji. Naszym celem, jest działanie zapewniające wiarygodność Twojej oferty. Jako biuro nieruchomości otrzymaliśmy za to wyróżnienie ogólnopolskie. Już nie tylko klienci doceniają nasze profesjonalne podejście do sprzedaży nieruchomości z segmentu premium (przeczytaj o nagrodzie LIDER NIERUCHOMOŚCI 2018).

Marketing oferty

Zdajemy sobie sprawę, że proces sprzedaży każdej nieruchomości jest inny, dlatego do naszych zleceń podchodzimy indywidualnie. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi marketingu i komunikacji oraz różnych kanałów sprzedaży. Każdorazowo wybieramy te najskuteczniejsze, aby w ten sposób zapewnić aktywną promocję. Wszystkie prowadzone przez nas działania marketingowe mają na celu wsparcie procesu udanej transakcji.

Sprzedaż nieruchomości - infografika
Strategia sprzedaży nieruchomości – ETAPY

Jednym ze sposobów skutecznej promocji jest Dzień Otwarty. Przeczytaj dlaczego warto go zorganizować wspólnie z Twoim agentem nieruchomości LINK.

Analiza i raport

Przygotujemy raport z wykonanych działań, przedstawiając efekty naszej pracy, co potwierdza transparentność oraz rzetelność prowadzonych przez nas działań. Analizujemy oraz wyciągamy wnioski. Chcemy, aby promocja była jak najskuteczniejsza. Jeśli sytuacja tego wymaga, jesteśmy elastyczni i modyfikujemy strategię sprzedaży, która zawsze pozostaje w centrum naszych działań.

Prezentacja nieruchomości

Pierwsze wrażenie podczas wizyty w nieruchomości jest zawsze najważniejsze. Drugiego pierwszego wrażenia po prostu nie ma. Zadbamy, by najlepiej wykorzystać ten moment. Przygotujemy nieruchomość do spotkania w taki sposób, aby zostało zapamiętane przez poszukujących jako spotkanie doskonałe. Zaparzymy aromatyczną kawę, stworzymy idealny nastrój. Zadbamy o każdy szczegół, aby poszukujący przez chwile poczuł się jak u siebie w domu (przeczytaj więcej wskazówek o doskonałej prezentacji nieruchomości LINK).
Umowa na wyłączność - prezentacja nieruchomości

Przygotowanie dokumentacji

Pomagamy w przygotowaniu dokumentów, pilnujemy szczegółów, dzięki czemu nasi klienci oszczędzają swój czas. Klienci ufają nam, ponieważ dyskretnie obchodzimy się z powierzanymi nam informacjami. Uczestniczymy w całym procesie sprzedaży. Robimy wszystko za Klientów, żeby w tym czasie mogli zająć się tym, co dla nich naprawdę ważne.
Umowa najm okazjanalnego

Finalizacja transakcji

Wszystkie działania, które prowadzimy mają na celu skuteczną sprzedaż nieruchomości. Nasi Klienci już od początku współpracy znają cały proces, są przygotowani na każdy jego etap. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa finalizacji transakcji, a naszym klientom spokoju i pewności, że wszystkim odpowiednio się zajmiemy. Dzięki temu, że od początku współpracy działamy na zasadach transparentności, a nasi klienci potwierdzają chęć współpracy przy kolejnych transakcjach. Wystarczy spojrzeć na referencje wystawiane naszym agentom LINK ♥.

W En Casa Premium Real Estate działamy zespołowo, co daje gwarancję sprawnej sprzedaży.

Zespół agentów nieruchomości, En Casa Premium Real Estate
Zespół agentów nieruchomości, En Casa Premium Real Estate

Jeśli chcesz poznać standardy naszej pracy, zapraszamy na spotkanie przy filiżance kawy w naszym biurze. Tel: + 48 22 102 44 55