Case Study – Skuteczna sprzedaż mieszkania na Zawadach

Case Study – sytuacja:

Nieruchomość zlokalizowana na Zawadach (część Wilanowa). Właścicielom zależy na szybkiej transakcji. Nieruchomość niezamieszkała. Właściciele na stałe mieszkają poza granicami Polski.

Mieszkanie na sprzedaż – nawiązanie współpracy

En Casa specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości w segmencie premium, w związku z tym otrzymujemy zlecenia sprzedaży czy wynajmu najróżniejszych nieruchomości. Od pięknych apartamentów, poprzez klimatyczne mieszkania w kamienicach, aż po wille na Żoliborzu. Każda z nieruchomości jest zupełnie inna. Każdy z właścicieli jest w różnej sytuacji oraz posiada odmienną motywację. Jedna cecha jest wspólna – skuteczna transakcja. Jest ona kluczowa dla nas i dla właścicieli, ale żeby ją zrealizować niezbędna jest wiedza, doświadczenie, wzajemne zaufanie oraz specjalizacja.

Otrzymując kolejne zlecenie sprzedaży mieszkania z polecenia od zadowolonych klientów – czujemy się doskonale. Taka sytuacja dla agenta jest idealna, ponieważ wie, że podczas rozmowy z właścicielami na temat strategii działania nie musi przekonywać przez większość czasu do swoich usług. Całkowicie koncentruje się na nieruchomości oraz na właścicielu. Poznaje historię nieruchomości oraz wymagania i plany klientów. Jednocześnie czuje jeszcze większą odpowiedzialność, aby podołać oczekiwaniom.

W przypadku sprzedaży nieruchomości na Zawadach czujemy dużą pewność, ponieważ zespół En Casa podzielony jest na specjalizację i jedną z nich jest właśnie ta część Warszawy. Transakcji na terenie Zawad oraz całego Wilanowa – zrealizowaliśmy już dziesiątki, jeśli nie setki. To była nasza kluczowa przewaga w negocjacjach warunków współpracy. Klient był przekonany, że trafił w dobre ręce.
Agent nieruchomości Mokotów, Wilanów

Dobry start

Właściciel nieruchomości obecnie mieszka poza granicami Polski, więc od początku jasne było, że umowa na zasadach wyłączności oraz pełne zaufanie i transparentność działań to jedyne możliwe rozwiązanie. Właściciel (nazwijmy go Panią Kasią dla tego tekstu) nie mógł i nie chciał angażować mocno swojego czasu w transakcję.

Głównym celem była skuteczna sprzedaż nieruchomości z minimalnym zaangażowaniem czasu pani Kasi. Właścicielka chciała, aby transakcja została zrealizowana możliwie jak najszybciej. Była gotowa wysłuchać oraz zastosować się do naszych wskazówek, jeśli tylko były uzasadnione.

Mieszkanie na sprzedaż w Wilanowie

Pierwsze spotkanie

Piotr Wilczyński, agent En Casa i jednocześnie jeden z najlepszych ekspertów ds. nieruchomości w Wilanowie, umówił się na pierwsze spotkanie i wizytę w mieszkaniu.

Nieruchomość zlokalizowana jest na atrakcyjnym osiedlu na Zawadach, miejscu cenionym w Wilanowie. Pamiętajmy, że Piotr ze swoim zespołem agentów sprzedali oraz wynajęli przez ostatnie lata setki nieruchomości. Doskonale znają lokalny rynek oraz wady i zalety określonych lokalizacji. Znajomość wielu historii transakcji jest jedną z podstawowych przewag konkurencyjnych agenta nieruchomości, która pomaga w transakcji.

Kilka słów o nieruchomości

Mieszkanie jest o powierzchni 137 mkw i posiada 4 pokoje. Nieruchomość była wcześniej zamieszkała, więc widać ślady zużycia. Wnętrze jest nieumeblowane. Nieruchomość wypełniają tylko meble w zabudowie (duża ilość szaf) oraz elegancka kuchnia. Do nieruchomości przynależy przestronny taras oraz miejsce postojowe. Osiedle jest nowe, ale w budynku nie ma windy.
Mieszkanie na sprzedaż w Wilanowie

Plan działania

Przy sprzedaży najważniejszy jest dobry plan działania. Dla nas jako biura nieruchomości podstawą było poznanie najważniejszych wad oraz zalet nieruchomości dostępnej na sprzedaż. Tylko takie podejście pozwala agentowi oraz działowi marketingu En Casa zaplanować skuteczną strategię oraz perfekcyjnie przygotować nieruchomość do sprzedaży.

Największą zaletą tego mieszkania, była potencjalna możliwość szybkiego wprowadzenia się. Jednak było to możliwe wyłącznie przy delikatnym odświeżeniu nieruchomości. Inwestycja finansowa dla pani Kasi nieduża, a efekt wizualny (oraz ewentualny zwrot) satysfakcjonujący.

Dodatkowo jednoczesną wadą oraz zaletą mieszkania jest jego układ funkcjonalny. Nieruchomość to ponad 130 mkw, 3 sypialnie oraz duży balkon. Brzmi idealnie, ale budził wątpliwości. Mieszkanie ma ogromną ilość wbudowanych szaf, co jest niewątpliwym atutem. Posiada przestronną sypialnię master, która jednak ograniczyła powierzchnię i sprawiła, że salon jest dość mały i wydawałoby się nieustawny. Chcieliśmy to wraźenie od razu wyeliminować. Udało nam się to doskonale jednym prostym zabiegiem, na który zgodził się właściciel i zainwestował pewną sumę pieniędzy (niedużą w stosunku do efektu). Był to wynajem mebli na okres 3-msc do części dziennej oraz do sypialni (najlepsze warunki wynegocjowaliśmy z firmą Express Furniture Rentals). Umeblowaliśmy (+ wykonany Home Staging) najważniejsze (jednocześnie najbardziej kontrowersyjne) części mieszkania. Dzięki temu salon okazał się ustawny oraz bardzo wygodny do codziennego życia, a sypialnia przestronna.

Ten zabieg pozwolił nam, aby każdy odwiedzający klient poznał pełną funkcjonalność mieszkania. Nikt z nich nie musiał sobie „wyobrażać” co, gdzie się pomieści. Klienci widzieli mieszkanie, w jego najlepszym wydaniu, a dodatkowo „delikatne odświeżenie” pozwalało na zakup nieruchomości „gotowej do zamieszkania od zaraz”. Efekty możesz sprawdzić w galerii zdjęć poniżej.

Start sprzedaży

Sprzedaż oczywiście rozpoczęliśmy od intensywnej promocji wśród klientów En Casa oraz wśród wielu zaprzyjaźnionych biur nieruchomości i ich klientów. Doskonale przygotowana oferta (odpowiednie zdjęcia oraz opis, rzut) została opublikowana na stronie internetowej biura En Casa, na najlepszych portalach z ogłoszeniami nieruchomości oraz w systemie wymiany ofert między biurami nieruchomości (MLS oraz SWO). Wraz ze startem oferty została ustalona data Dnia Otwartego jako pierwszej możliwości wizyty (Jeśli nie wiesz, czym jest Dzień Otwarty to sprawdź LINK).

W trakcie trwania dnia otwartego pojawiło się kilka agentów nieruchomości oraz klientów. Nie był to spektakularny wynik, jednak termin zbiegł się z wakacjami, co minimalizowało ilość ludzi w stolicy. Mocna promocja jednak sprawiła, że telefon intensywnie dzwonił. Klienci zainteresowani byli bardzo atrakcyjnie wyglądającym mieszkaniem (zdjęcia przedstawiały wnętrze nieruchomości, taras, widok z okna, całą inwestycję i okolicę). Ci, którzy odwiedzali nieruchomość nie koncentrowali się na wadach, a  na zaletach nieruchomości. W kuchni przygotowany został przez nas ekspres do kawy, aby w odpowiednim momencie (wtedy, kiedy zaczynają się czuć „jak u siebie”) klienci mogli napić się kawy, zostać chwilę dłużej i …. może od razu złożyć swoją ofertę zakupu.
Dzień Otwarty Mieszkanie na sprzedaż na Zawadach

Oferta zakupu oraz finalizacja transakcji

Szczęśliwie nasz idealny start oferty przyniósł zamierzone skutki. Po kilku wizytach zostały złożone dwie oferty. Każda z nich była atrakcyjna dla właściciela. W momencie negocjacji Piotr Wilczyński nadal pełnił rolę osoby w pełni odpowiedzialnej za przebieg transakcji. W między czasie nie obyło się bez wyzwań, które intensywnie konsultowane były z prawnikami oraz doradcami podatkowymi. Nasza usługa oraz doradztwo skupia się całościowo na transakcji, więc przy każdym problemie i wątpliwości jesteśmy z klientem.

Kupujący celem rezerwacji nieruchomości podpisał dokument umożliwiający oficjalne łożenie Oferty Zakupu oraz wpłacił tytułem opłaty rezerwacyjnej odpowiednią kwotę (na konto naszej agencji nieruchomości). Nie byliśmy w stanie szybko podpisać umowy przedwstępnej z powodu dalekiej odległości właścicielki. Jednak ten dokument dał komfort każdej stronie do swobodnego działania, kompletowania dokumentów oraz właścicielce  możliwość rezerwacji lotu na wizytę u Notariusza.
Umowa najm okazjanalnego

Wspólny sukces

Podsumowując, odniesiony wspólny sukces spowodowany był kilkoma elementami. Po pierwsze to pełne zaufanie klientki do nas jako ekspertów z lokalnego rynku. Szybko również przekonała się do zalet podpisania Umowy Pośrednictwa na zasadach wyłączności. W kolejnym kroku my wykonaliśmy dokładną analizę oraz przemyślaną strategię sprzedaży i promocji. Przedstawiając zalety oraz wady nieruchomości i strategię działania, właścicielka wysłuchała naszych porad i całkowicie się do nich zastosowała. Przekonała się, że inwestycja, którą musi wykonać sprawi, że nieruchomość zostanie szybko i zyskownie sprzedana. My za to w pełni odciążyliśmy klientkę od wykonanej pracy. Koordynowaliśmy nie tylko sprzedaż, ale także przygotowanie nieruchomości, negocjacje i formalności. To spełniło oczekiwania klienta całkowicie.

Spodobało Ci się kreatywne podejście do sprzedaży? Zachęcamy to kontaktu. Z przyjemnością przyjmiemy zlecenie również od Ciebie.
Piotr Wilczyński, agent nieruchomości En Casa

A może żałujesz, że to Ty nie zdążyłeś zakupić tej nieruchomości? Jeśli poszukujesz apartamentu 4-pokojowego na Zawadach to idealnie trafiłeś. Jeszcze jedną perełkę mamy w ofercie.

Lokalizacja: Zawady, ul. Zaściankowa
Metraż: 143 m²
Liczba pokoi: 4

Zapytaj o szczegóły. +48 604 914 100