Spacer na Mokotowie. Część 2

Kontynuując nasz spacer po urokliwymi Mokotowie (jeśli jeszcze nie czytałeś części pierwszej to zapraszam LINK), podpowiemy jakie miejsca są również godne uwagi i mając chwile czasu można w przyjemny sposób spędzić czas z rodziną, niekoniecznie oddalając się znacznie od domu. Jest jeszcze tyle pięknych miejsc, które warto zobaczyć 😍.

Stary Mokotów jest dzielnicą bogatą w różne klimatyczne i urokliwe miejsca, ale przede wszystkim słynie z dużej ilości pięknie zagospodarowanych i bogatych w historię parków.
Stary Mokotów

Park Królikarnia – to tu miesza się przeszłość ze współczesnością

Park Królikarnia zawdzięcza swoją nazwę czasom saskim, ponieważ na terenie parku organizowano polowania na króliki. Centralnym miejscem w parku jest pałac wzniesiony w latach 80-tych XVIII wieku przez Karola Thomatisa hrabiego de Valery, według projektu Dominika Merliniego.  Królikarnia to miejsce z bogatą historią, to tu znajduje się Park Rzeźby, gdzie przedstawiane są niektóre prace z kolekcji Muzeum Narodowego. Królikarnia do dziś dzień oferuje szereg atrakcji dla mieszkańców okolicy i zwiedzających. Na terenie parku odbywają się różnego rodzaju wystawy, spektakle, koncerty oraz imprezy plenerowe. Jest to też miejsce inne niż wszystkie to tu organizowane są niecodzienne wydarzenia takie jak: koncerty o wschodzie słońca czy mistyczne rytuały odprawiane wśród eksponatów sztuki zachodnioeuropejskiej.

Część Pałacu została zagospodarowana na klimatyczną Księgarnio-Kawiarnię (Królikarnia Cafe), tu możesz usiąść i odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy w towarzystwie dobrej lektury. Królikarnia to doskonałe miejsce na uprawiane joggingu, czy zorganizowanie pikniku ze znajomymi w cieniu drzew. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

 Park Arkadia – mała oaza w centrum Mokotowa

Spacerując po Królikarni możemy bez problemu dostać się do sąsiadującego parku Arkadia. To tu pośród zieleni i podziwiając okoliczną przyrodę możemy oddać się porannemu joggingowi. Pięknie zagospodarowane ścieżki wzdłuż zbiorników wodnych dają możliwość wyciszenia się i odpoczynku od zgiełku miasta. Park Arkadia tak samo jak Park Królikarnia ma swoją historię, założono go w latach 1968-70 na podstawie projektu Longina Majdeckiego, niestety czas nie był łaskawy i żadne z części zabudowy pałacyku nie przetrwały do dzisiejszych czasów.

Spacerując wzdłuż kanałów wodnych możemy podziwiać widok bryły Pałacu Królikarni wyłaniającego się spośród koron drzew.  Jest to miejsce idealne na spacer z rodziną. Jest tu też plac zabaw dla najmłodszych i siłownia dla dorosłych na świeżym powietrzu.

Przechodząc kilka minut w górę w stronę ul. Puławskiej dostaniesz się w do basenu Warszawianka (Wodny Park) oraz kompleksu z salą zabaw dla dzieci (Fun Park Digiloo) i ścianką wspinaczkową dla dorosłych (WGÓRĘ).

Park Arkadia to miejsce na spacery idealne dla mieszkańców sąsiadującego osiedla Pod Skoczną, gdzie znajdują się piękne domy często wybierane przez rodziny międzynarodowe oraz placówki dyplomatyczne.

Park Morskie Oko – park z legendą

Podążając w kolejne części Starego Mokotowa, tuż za rogiem między ulicą Puławską i Belwederską znajduje się jeden z najbardziej urokliwych parków Mokotowa – Park Morskie Oko. Znajduje się on nad i pod skarpą wiślaną, park został założony dla Księżnej Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej przez Szymona Bogumiła Zuga.

W 1980 roku Park został przejęty przez Annę z Tyszkiewiczów Potocką i nosiło nazwę „Mon coteau” z francuskiego „moje wzgórze”. W czasie II wojny światowej cała zabudowa gospodarcza i ogród zostały doszczętnie zniszczone. Park i Pałac odbudowano w latach 1962-1965. Na wzgórzu stoi nadal kaplica grobowa Szustrów z 1899 roku. W parku ponadto znajduje się m.in. Pałac Szustra, Muzoleum Domek Gotycki oraz Domek Mauretański. W części położonej pod skarpą znajduję się powstałe w latach 60 – tych sztuczne jeziorko, z którym wiążą się różne legendy.

Park Morskie Oko jest jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków na terenie Mokotowa. Teren parku jest bardzo obszerny znajduje się na terenie o powierzchni ok 17,9 ha. W letnich miesiącach odbywają się tu liczne wydarzenia m.in. letnie niedzielne koncerty przed Pałacem Szustra. To doskonałe miejsce do spędzania czasu na łonie natury w towarzystwie rodziny i znajomych. Powierzchnia parku sprzyja joggingowi i jeździe na rowerze.

Największych miłośników Parku Morskie Oko oraz rejonu Mokotowa zachęcamy do sprawdzenia aktualnych ofert nieruchomości w inwestycji Morskie Oko, Mondrian House, Apartamenty Morskie Oko. To budynki bezpośrednio sąsiadujące z tym pięknym terenem.

Naprawdę warto znaleźć odrobinę czasu i dać się porwać klimatowi i atmosferze pięknych parków znajdujących się tuż za rogiem z ciekawą historią i tajemnicami, które kryją.
Na mapie parkowej Mokotowa znajduje się również kilka mniej znanych parków, ale też jeden najczęściej odwiedzany przez mieszkańców Park Pole Mokotowskie. Park, którego powierzchnia jest trzy razy większa od powierzchni Parku Morskie Oko. Na obszarze tego parku można znaleźć prawie wszystko. Więcej o tym wyjątkowym miejscu na mapie Warszawy już wkrótce.
Park Pole Mokotowskie

Czy to już wszystkie atrakcje na terenie Mokotowa – jeszcze nie. Spodobał Ci się artykuł i chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury kolejnych wpisów.

Znasz i lubisz Parki na Mokotowie bądź chcesz poznać je lepiej. Zamieszkaj na Mokotowie w takim sąsiedztwie. Zespół doświadczonych ekspertów w En Casa z przyjemnoscią pomoże Ci znaleźć inwestycje która spełni twoje oczekiwania.  Zadzwoń 607 388349 lub sprawdź najciekawsze inwestycje w tej okolicy w Katalogu Inwestycji na oficjalnej stronie biura En Casa.