Park Kultury w Powsinie – atrakcje dla każdego

Park Kultury w Powsinie

Wielu rodziców w każdy weekend i nie tylko zastanawia się jak najlepiej zorganizować czas swoim dzieciom. Idealnymi miejscami do rozładowania pokładów energii zarówno dzieci młodszych, jak i starszaków są atrakcje takie jak place zabaw, parki linowe, boiska, czy baseny.
Powsin - plac zabaw

Jest jedno miejsce na mapie Warszawy, gdzie dzieci mogą skorzystać z wszystkich tych atrakcji i to w bezpośrednim kontakcie z naturą.

Zapraszamy do Parku Kultury w Powsinie, który na swoim terenie skupia najróżniejsze atrakcje dla dużych i małych.

Plac zabaw – najnowsza atrakcja parku

Jedną z takich rozrywek jest nowo otwarty plac zabaw, który znajduje się na powierzchni 4000 mkw zacienionego leśnego terenu. Jest to świetna alternatywa w czasie lata dla placów zabaw położonych na warszawskich osiedlach wśród zabudowy, gdy temperatura tam jest dużo wyższa.

Teren został świetnie wyposażony, w najnowszy i bardzo urozmaicony sprzęt. Można tu znaleźć różne zestawy zabawowe takie jak małpie gaje dostosowane do wieku, huśtawki, konstrukcje wspinaczkowe, zjeżdżalnie, trampoliny. W parku jest również część dla dzieci niepełnosprawnych. Na terenie parku do dyspozycji jest również część muzyczna gdzie znajdują się bębny, dzwony i ksylofon. Dzieci mogą także dać upust swoim talentom rysowniczym na specjalnej ścianie do rysowania kredom. Cały teren placu zabaw jest bezpieczny dla dzieci, ma miękką nawierzchnię i jest w całości ogrodzony.

Park zabaw został wyposażony w mały Amfiteatr, gdzie dzieci mogą występować przed rodzicami. Organizowane są tutaj również przedstawiania dla najmłodszych, więc warto śledzić najnowsze informacje na stronie parku lub na FB .

Atrakcje dla „dużych”

Na terenie Parku Kultury w Powsinie znajdują się też atrakcje dla dorosłych, takie jak wypożyczalnia sprzętów sportowych sezonowych, korty tenisowe, siłownia, kręgle, park linowy, kąciki szachowe, mini golf, różnego rodzaju boiska oraz w sezonie letnim basen odkryty. Jest też parę punktów gastronomicznych, w których można się posilić w trakcie pobytu na terenie parku.

Park w Powsinie – to idealne miejsce do spędzenia dnia z rodziną i ze znajomymi, każdy tu znajdzie rozrywkę dla siebie. Jeśli jeden dzień to za mało to do dyspozycji, są też domki wypoczynkowe czynne cały rok. Gwarantuję, że poczujesz się jak na wczasach 20 lat temu 😊.

Na terenie parku wydzielono też specjalne miejsca na biesiadowanie przy ognisku czy grillu. Znajdują się liczne tereny do piknikowania, a dla spragnionych jest nawet źródełko z wodą pitną.
Oprócz atrakcji rekreacyjnych jest tu także Ogród Botaniczny, który otwarty jest cały rok, na jego terenie odbywają się też różne sezonowe festiwale takie jak np. Święto dyni.

Dojazd do parku – rower, samochód, autobus
mapa Parku Kultury w Powsinie
Źróło: www.parkpowsin.pl

Dojazd do Parku Kultury w Powsinie możliwy jest kilkoma drogami oraz sposobami. Dla niezmotoryzowanych zapewniono linię autobusową 519, która swój ostatni przystanek ma przy samym wejściu do parku. Często spotkać tutaj można rowerzystów, którzy przyjechać mogą ulicą z Wilanowa, czy Konstancina Jez. lub lasem prosto z Ursynowa. Zmotoryzowanym zapewniono niestrzeżony parking. Główne wejście do parku (przy przystanku i parkingu) zlokalizowane jest przy ul. Maślaków 1.

Dlaczego warto przyjechać do Parku Kultury w Powsinie
Powsin - park linowy
Park Kultury w Powsinie – Park Linowy dla dzieci i dorosłych

Teren Parku Kultury w Powsinie to rozległe tereny zielone i rekreacyjne. Jest to świetne miejsce dla ludzi szukających odpoczynku od zgiełku centrum miasta w bliskiej lokalizacji i dobrym dojazdem. Możesz poczuć się zupełnie nie jak w stolicy kraju.

Basen - Powsin
Park Kultury w Powsinie – basen

Dodatkowo zaletą jest widok wielu pokoleń w jednym miejscu. Spotkasz w parku najmłodsze dzieci na placu zabaw lub na basenie, starsze męczące się na parku linowym, dorosłych na rowerach oraz najstarszych warszawiaków grających w szachy na specjalnie wyznaczonych do tego stolikach. Cała historia Warszawy w jednym miejscu.

Przyjeżdżają tutaj ludzie z całej Warszawy. Jeśli jednak chciałbyś mieszkać w okolicy, to zachęcamy do sprawdzenia ofert na sprzedaż i wynajem domów oraz mieszkań w Wilanowie i na Zawadach oraz domów w Powsinie, na Zawadach oraz Osiedlu Konstancja.