Agent nieruchomości w roli Gospodarza podczas prezentacji mieszkania

Obecność właściciela podczas prezentacji nieruchomości

Odpowiednie zaprezentowanie nieruchomości oraz wyeksponowanie jej zalet jest kluczowym etapem w całym procesie sprzedażowym. Wynika to z tego, że pierwsze wrażenie jest często najważniejszym elementem decydującym o podjęciu decyzji.

W jaki sposób przygotować się do takiego spotkania? Czy rozsądniej jest przeprowadzić je samodzielnie, a może w tej kwestii należy zaufać profesjonalistom? Wybrać usługi doświadczonego Agenta nieruchomości, który doskonale wcieli się w rolę gospodarza domu?

Przygotowanie do spotkania

Tutaj musisz pamiętać o wielu czynnikach. Skupmy się na jednym z nich – na emocjach, bo to właśnie one często wpływają na podejmowane decyzje zakupowe.

Jako Gospodarzowi, może wydawać się Tobie, że prezentując nieruchomość powinieneś zwrócić uwagę na każdy (nawet ten najmniejszy) szczegół, bo większość z nich wiąże się z ważnymi wspomnieniami i wydarzeniami. To, że w Twoim mieszkaniu znajduje się dębowa podłoga, najlepszy sprzęt AGD czy mozaika przywieziona z Maroko, dla potencjalnego nabywcy, może nie mieć takiej wartości jak dla Ciebie. Pamiętaj jednak, aby w takich sytuacjach nie czuć się urażonym. Przede wszystkim skup się na wysłuchaniu potrzeb przyszłego właściciela i spróbuj znaleźć cechy nieruchomości, które spełniają te potrzeby. Bardzo możliwe, że dla kupującego ważniejszy jest widok z okien, spokojna okolica, dobry dojazd do centrum, niż kolor farby, którą pokryte są ściany mieszkania

Nie zapomnij również o doskonałym przygotowaniu nieruchomości do prezentacji. Przyszli kupujący lubią, jeśli wszystko wygląda idealnie podczas ich wizyty. Apartament powinien zostać przewietrzony, wszystkie żarówki mają działać, a na ścianach nie koniecznie powinny być widoczne zdjęcia z Twojego ślubu. (Więcej o tym przeczytasz w artykule – Jak dobrze przygotować nieruchomość do sprzedaży). Potencjalny klient pragnie skupić się na czerpaniu przyszłej radości z zamieszkania w nowym domu oraz na tym, co ewentualnie może w nim udoskonalić, a nie na Twoim życiu prywatnym.

Dom na sprzedaż

Pierwsze wrażenie – dlaczego jest tak ważne?

W sprzedaży nieruchomości premium pierwsze wrażenie, które zapewnisz potencjalnym nabywcom, to podstawa dalszego sukcesu.

Na całość takiego wrażenia składa się min. sposób prezentacji nieruchomości, odpowiadanie na zadawane pytania w rzeczowy i przemyślany sposób czy wreszcie dobra atmosfera. Ten ostatni element jest niezwykle ważny, bo przecież zależy Tobie na tym, aby kupujący poczuła się jak u siebie w domu.

Niestety częstym działaniem praktykowanym przez właścicieli nieruchomości jest przyzwolenie na obecność sporej liczny domowników podczas takiego spotkania. W takiej sytuacji szanse na poświęcenie 100% uwagi kupującemu jest znacznie mniejsza, co w konsekwencji oddali Cię od uzyskania pozytywnego czy nawet niezapomnianego pierwszego wrażenia. Twoim zadaniem jest zagwarantowanie nabywcy komfortowych warunków, pozwolenie na swobodne zaglądanie w każdy kąt i zakamarek. Kupujący powinien poczuć się jak gość, czyli swobodnie. W tym celu możesz zaparzyć aromatyczna kawę, poczęstować kupującego domowym ciastem. Ważne, aby poczuł specyficzny i przyjemny klimat domowników i nawet przez chwile nie czuł się jak intruz.

Kolejna rzecz to fakt, że właściciele nieruchomości nie zawsze pozytywnie odbierają zadawane im pytania i często udzielają na nie niedyplomatycznych odpowiedzi. A to wszystko jak wiadomo działa na ich niekorzyść. Klienci nie mając złych intencji krytykując część elementów nieruchomości. Przecież nie musicie mieć tego samego gustu. Możliwe, że w ten sposób próbują znegocjować cenę. To sytuacje, które nie budują dobrej relacji między sprzedającym, a kupującym i nie wpływają pozytywie na sprzedaż.

Mieszkanie na sprzedaż Mokotów

Co w takiej sytuacji zrobić?

Agent nieruchomości w roli Gospodarza

Idealny agent nieruchomości to profesjonalista, który może poszczycić się bogatym doświadczeniem. Najczęściej przeprowadził już znaczną ilość prezentacji nieruchomości, organizował Dni Otwarte. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu, agent potrafi zaprezentować nieruchomość w taki sposób, aby już przy pierwszym kontakcie, spełniała większość oczekiwań poszukującego. Pośrednik często wie, na co dokładnie zwracają uwagę klienci, potrafi uwypuklić zalety nieruchomości, a tym samym spersonalizować prezentację. Zadba o to, aby już przy wejściu do mieszkania unosił się zapach aromatycznej kawy, na stole stały świeże kwiaty, a w kuchni były owoce – inaczej mówiąc, zapewni nie tylko kompleksowy Home Staging, ale zadba o odpowiednią atmosferę w nieruchomości. To ma być spotkanie doskonałe, a nie tylko prezentacja wnętrza. 😉

Pośrednik jest najlepszym łącznikiem między właścicielem, a potencjalnym nabywcą. Uważnie słucha obu stron, wie co jest dla nich najważniejsze i tym samym minimalizuje stres. Jego nadrzędnym celem jest dążenie do skutecznej sprzedaży nieruchomości.
Renata Jaworska, Krystian Podbielski - agent nieruchomości En Casa

Korzystając ze wsparcia doświadczonego agenta, masz pewność, że proces prezentacji, a następnie sprzedaży Twojej nieruchomości – przebiegnie w skuteczny i zadowalający obie strony sposób. Pozwoli na oszczędność Twojego czasu, a także pieniędzy.

Skorzystaj ze wsparcia doświadczonych agentów nieruchomości.