Jak dobrze przygotować nieruchomość do sprzedaży. Kilka porad.

Jak dobrze przygotować nieruchomość, aby ją szybko i dobrze sprzedać?

Bardzo ważną rolę w procesie sprzedaży nieruchomości może odegrać właściciel. Szczególnie na pierwszym etapie procesu. Przestrzeganie kilku poniższych kroków, ma silny wpływ na sprzedaż nieruchomości w możliwie najkrótszym czasie i najlepszej cenie. Przygotuj więc swoje mieszkanie czy dom tak, jak przygotowałbyś każdą inną rzecz na sprzedaż.

Duża konkurencja

Twoje mieszkanie konkuruje na rynku nieruchomości z setkami innych. Spraw, aby to ono było tym wyjątkowym na rynku. Pamiętaj, że zawsze najważniejsze jest pierwsze wrażenie, bo drugiego pierwszego wrażenia po prostu nie ma. A to właśnie ono w największym stopniu decyduje o postrzeganiu Twojej nieruchomości przez potencjalnego klienta. Jeśli to możliwe, zastosuj poniższe porady w celu jak najlepszego przygotowania swojego mieszkania czy domu do sprzedaży.

Salon przez wielu uważany jest za centralne i najważniejsze miejsce w każdym domu. To od tego miejsca zaczyna się proces oglądania nieruchomości – on buduje pierwsze wrażenie. Zadbaj, aby był nie tylko czysty, ale również wyglądał atrakcyjnie i zachęcająco. To jest miejsce, które buduje klimat i atmosferę. Od niego często zależy dalsze postrzeganie nieruchomości.

Jeśli w pokoju są drobne przedmioty, postaraj pochować się większość z nich. Na sofie połóż pasujące poduszki lub narzutę, a na stoliku kawowym postaw ciasto lub wazon ze świeżymi kwiatami. Wszystko to wpłynie na pozytywny odbiór wnętrza.

Wykorzystaj maksymalnie efekt pierwszego wrażenia

Odświeżone drzwi i ściany, nowa wycieraczka oraz uprzątnięte rzeczy, zawsze robią dobre wrażenie. Jeśli to możliwe – zadbaj również o kwiaty w mieszkaniu (świeże lub doniczkowe). Każda z tych rzeczy sprawi, że potencjalny kupujący na długo zapamięta Twoją nieruchomość.

Posprzątaj wnętrze

Warto zainwestować czas dla ewentualnej przyszłej korzyści. Posprzątaj salon, łazienkę oraz kuchnię. Jeżeli stolarka jest pozadzierana, rozważ niewielkie jej odnowienie. Poszukujący wolą widzieć, jak atrakcyjne jest mieszkanie w rzeczywistości. Bardziej patrzą na jego stan obecny niż słuchają, jak świetnie może ono wyglądać po małym remoncie.

Depersonalizacja

Postaraj się pochować wszystkie rzeczy osobiste oraz fotografie rodzinne. Jest to element, który bardzo rozprasza podczas oglądania mieszkania. Klienci pragną widzieć w nowej nieruchomości siebie, a nie na każdej ścianie fotografie obecnego właściciela.

Posprzątaj również w szafach

Posprzątaj w szafach z ubraniami oraz szafkach kuchennych (głównie jeśli sprzedajesz mieszkanie z meblami). Potencjalni kupcy uwielbiają otwierać wszystkie drzwiczki i zaglądać do szuflad. Jeśli wszystko będzie poukładane to z pewnością kupiec uwierzy w to, że jesteś osobą dobrze zorganizowaną. A to oznacza, że całe mieszkanie jest zadbane i nie ma ukrytych usterek.

Sprawdź krany i żarówki – drobne naprawy

Kapanie wody w łazience czy kuchni bardzo wytrąca z równowagi. Napraw zacinające się drzwi, okna lub szafy. Przemyśl również przemalowanie mieszkania na kolor neutralny. Nie pozwól, aby potencjalni kupcy zapamiętali Twoje mieszkanie jako to z pomarańczową sypialnią. Dołóż wszelkich starań, by finalnie małe problemy nie umniejszały zaletom Twojego pięknego domu. Pamiętaj, że pieniądze wydane na remont, zwrócą się kilkukrotnie podczas sprzedaży.

Usuń zbędne rzeczy

Zrób więcej miejsca – prawie każda nieruchomość wygląda lepiej, gdy mebli jest mało (wynieś te niepotrzebne do piwnicy). Mieszkanie z małą ilością mebli wydaje się dużo większe i przestronniejsze. Postaraj się też, aby dostęp do okien i balkonu był swobodny. Potencjalni kupujący poszukują więcej niż tylko komfortowej przestrzeni mieszkalnej. Oni szukają przestrzeni do życia. Pokaż im, że Twoja nieruchomość posiada tą zaletę.

Posprzątaj łazienkę na błysk – łazienki sprzedają mieszkania

Niech Twoja łazienka błyszczy. Skontroluj i napraw uszkodzenia lub zacieki, nieszczelności w wannie i prysznicu. Wystaw na pokaz ładne ręczniki i zasłony prysznicowe.

Stwórz sypialnię marzeń

Pokaż poszukującemu przytulny komfort Twojej sypialni. W celu uzyskania wolnej przestrzeni pozbądź się nadmiaru mebli i zbędnych dodatków. Stonowane kapy, czy zasłony mogą okazać się niezastąpione.

Unikaj tłumu oraz zwierząt domowych

Ludzie często czują się jak intruzi, gdy wchodzą do mieszkania pełnego obcych ludzi. Pełną uwagę należy poświęcić potencjalnym kupującym, a nie innym domownikom, czy zwierzętom domowym. Jeśli jest to możliwe, niech czworonogi wyjdą w tym czasie na spacer lub zostaną zamknięte w jednym pokoju. A jeśli posiadasz zaufanego pośrednika nieruchomości to najlepiej pozostaw go sam na sam z klientami i wyjdź z psem na spacer.

Wycisz sprzęt nagłaśniający oraz telewizor

Myśl przede wszystkim o nastroju. Rock-and-Roll nigdy nie umrze, ale może zabić Twoją transakcję sprzedaży.

Nie przepraszaj

Bez względu na to, jak skromne jest Twoje mieszkanie, nigdy nie przepraszaj za jego wady. Nie ma mieszkań idealnych. Pozwól, aby każdy sam ocenił, co myśli o Twojej nieruchomości. zrelaksuj się. Bądź gościnny, ale nie próbuj zmuszać Gości do konwersacji. Poszukujący chcą oglądać pomieszczenia w spokoju.

Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić taką prezentację najskuteczniej, to warto znaleźć pośrednika nieruchomości, który pomoże Ci nie tylko w prezentacji, ale przeprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży.Agent nieruchomości Wialanów

Zapraszamy do współpracy. Zadzwoń i umów się na spotkanie +48 670 388 349