Jak przygotować nieruchomość do zdjęć. Poradnik.

Pierwszą najważniejszą czynnością, która ma wpływ na atrakcyjność oferty jest wykonanie dobrych zdjęć nieruchomości. To w jaki sposób przygotują Państwo swoje mieszkanie do sesji fotograficznej ma odzwierciedlenie w jakość zdjęć. Jest to bardzo ważne, gdyż to na ich podstawie potencjalny Klient podejmuje decyzję czy chce daną nieruchomość obejrzeć na żywo.

Zadbajcie Państwo, aby lokal był starannie posprzątany, a rzeczy osobiste pochowane. Jeśli pomieszczenia posiadają jakieś efektowne oświetleniem, należy je włączyć. Żaluzje i zasłony powinny wpuszczać maksymalnie dużo światła do wnętrza. Bukiet świeżych kwiatów czy miska owoców potrafi odmienić odbiór fotografii. Detale wpływają na charakter pomieszczeń, pomagając zaprezentować wnętrza z jak najlepszej strony. Trzeba pamiętać również o porządku na tarasie/balkonie – to także część nieruchomości. W miarę możliwości niech Państwo zadbają o trawnik oraz rozstawienie mebli ogrodowych.

Salon – centralne miejsce mieszkania i domu

Salon przez wielu uważany jest za centralne miejsce w każdym domu. To tutaj rozpoczyna się efektywny proces oglądania nieruchomości – tu budowane jest pierwsze wrażenie. Musi być nie tylko czysty, ale również niech wygląda atrakcyjnie i zachęcająco. Jeśli w pomieszczeniu jest dużo drobnych przedmiotów, należy je pochować. Na sofie ułóż pasujące poduszki lub narzutę. Rozpalony kominek, świece oraz świeże kwiaty zawsze dodają wnętrzu domowego ciepła.

Łazienka – czystość oraz higiena

Wszystkie rzeczy osobiste i kosmetyki, takie jak pasta, szampon, środki czystości, szlafrok, czy kosz na bieliznę powinny być pochowane. Starannie ułóż oraz rozwieś pasujące kolorystycznie ręczniki. Zadbaj o idealną czystość urządzeń sanitarnych oraz luster.

Kuchnia – estetyka

Stół oraz blat powinny być puste i idealnie czyste. Półmisek ze świeżymi owocami doda kolorytu. Schowaj wszystko, co znajduje się na i pod szafkami. Wyeksponuj ładny ekspres do kawy, czajnik lub inny sprzęt.

Sypialnia – klimat

Łóżko przykryj, najlepiej jednokolorową narzutą. Ułóż kilka ładnych, pasujących poduszek. Nocne szafki powinny być puste; postaw na nich świece lub bukiet kwiatów. Wszystkie ubrania oraz ozdoby należy schować, zasłony ładnie ułożyć.

Pokój dziecka – raj dla najmłodszego klienta

Jeśli mieszka z Tobą również dziecko to zadbaj, aby jego pokój też wyglądał pięknie. Poukładaj zabawki kolorystycznie, a zbędne przedmioty pochowaj. Niech mały klient zakocha się od pierwszego spojrzenia.

Wyjątkowe detale

Jest w Twojej nieruchomości coś wyjątkowego, co ją wyróżnia? Pochwal się, a my to odpowiednio sfotografujemy i zaprezentujemy.

Takie przygotowanie może chwilę potrwać, ale z naszego doświadczenia możemy zapewnić, że się opłaca. Jeśli posiadają Państwo rzut architektoniczny, koniecznie należy przygotować jego kserokopię. Jest on niezbędny, aby dobrze poznać nieruchomość

Wszystkie zaprezentowane powyżej zdjęcia zostały wykonane przez Zespół En Casa, który skutecznie pomaga właścicielom wynająć lub sprzedać przedstawione nieruchomości.

Jeśli chcieliby Państwo sprzedać swoje mieszkanie lub dom z En Casa Premium Real Estate to serdecznie zapraszamy na spotkanie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.